SesliZirvem.com

SesliZirvem.Com
Siteye Giriş

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

Notlar Dergisi 4.Sayısı Çıktı

Notlar Dergisi 4.sayısıyla 1 yaşına ulaştı.

Notlar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Murat Erol’un sunuş yazısı: 

 

Merhaba

Enteresan bir dağılmanın ortasındayız. Fikrî ve siyasî olduğu kadar, inanç olarak da tuhaf bir meşrulaştırma mekanizması devreye giriyor, irtifa kaybediyoruz. Karşımızda tam teçhizatlı bir mekanizma sürekli olarak çalışıyor; değersizleştirme, içeriksizleştirme mekanizması. Post-modernizm tartışmaları düşünce tartışmaları bağlamında sıcaklığını kaybetti, ama postmodernizm içselleşti. Bugün küresel sistem postmodernizm üzerinden kendini yeniden inşa ediyor. Zihniyetin dönüşümü yeni bir başlangıç, yeni bir öncesizlik ve hafızasızlık getiriyor. Değerler ve ilkeler anlamında her geçen gün artan çöküntü görüntüsünün altın-dan veya yanından ne çıkacağına dair somut bir kanaate varmak zor. Elbette görünmemeyi tercih etmek gibi değerli bir noktada bulunan bir takım insanlar, mahfiller, görünmenin kutsandığı bir dönemde görün-meyerek de var olabileceğini göstermekle kalmıyorlar, aynı zamanda yeni bir şey olacaksa işte onun için bir emek serdediyorlar. Bunun kıy-metinin dünyevi makamlar ve değerler ile değil, ehlince ve huzurda bi-linmesini diliyoruz. Durumun vehametine ilişkin tek sorumlu olarak siyasal iktidarları sorumlu tutmak bize bir çözüm getirmeyecek. Bugün siyasal iktidarlar kadar, bu ülkenin düşünce adamları, bu ülkenin zenginleri ve fakirleri, bu ülkenin okurları ve yazarları, bu ülkedeki herkesin bir şekilde sorumluluğu ve payı bulunmaktadır. Bir bozulmadan bahsederek bozulmaya doğru yelken açan ve oradan beklentilerini ger-çekleştirmek isteyen bir bozgunun tam ortasındayız. Görünmekten vazgeçmek, şan ile şöhretten geçmek, gündeme gelmek için yapılan tüm çabalardan ve duruşlardan feragat etmek, bir şekilde ahlâklı ve inanan insan olmak, kalbimizi ve vicdanımızı diri tutmak, sürekli bir meşrulaş-tırmalardan vazgeçmek, Yunus’un yolunda olarak “ben gelmedim dava için” diyerek iddialardan geri durmak işte tam da burada kendi topra-ğımızdaki gidişata bir dur demek olacağı gibi küresel sistem için de bir dur demek olacak. Sistemle hesaplaşmanın onunla çatışmak şeklinde değil, onu zihnen muhatap almak değil, yeni bir inşaya girişerek, artık onun gereksiz olduğunu ortaya koymak suretiyle olacağını yaşadıkları-mız göstermektedir. Her çatışma bir meşruiyet alanı kuruyor. Her çatışma bir yeniden toparlanma ve güç depolaması oluyor. Her çatışma küresel sistem ve içerideki bozulma için yeni bir enerji kaynağı oluyor. Muhalifinden beslenen bir sistem. O yüzden son yarım yüzyıllık çatışma çerçevesi incelendiğinde küresel sistemin ayrışmalar ve muhaliflikler üzerinden kendini yeniden inşa ettiğini görebiliriz. Bu süreçte soğukkanlı, nefsiyle değil düşüncesinin derinliği ile hareket eden, bir merkeze sahip olan bir duruş sergilemek düşüyor bize. Kendimize dönmenin, kalbimize sahici dönüş yapmanın en büyük imkan olduğuna inanıyoruz. Hakikate sözle değil, vicdanla, insafla, tefekkür ve hatta zikir ile tabi ol-manın gerekliliğine inanıyoruz.

 

Notlar’ın birinci yılına ulaştık.

Farklı düşünce tecrübeleri yaşayan çok sayıda isim dergimize misafir oldu. Sabit yazarlarımızın temposunun da altını çizmek gerekiyor. Zor ve meşakkatli bir süreç oldu. Dergi olarak seçtiğimiz çizgimizden yayımla-dığımız yazılara kadar yerleşik tüm yapıların dışındaki yapımız yeni bir mecranın da habercisi, müjdecisi oldu diyebiliriz. Notlar, vakarla duruşu aynı anda sergilemeyi başardı. İnsan olarak olduğu kadar, dergi olarak da bu ciddiyet ve itibarın yeni bir ses ve tarz getirdiğine inanıyoruz. Yeni dönemde belli yeniliklere gitme planlarımız var. Bunların hem düşünce derinliği yönünde, hem içerik zenginleşmesi anlamında faydalar sağla-yacağına inanıyoruz. Dergimizin kurmak istediği bağ, yürümek istediği yolda büyük fikirlerle bağı sadece metinler üzerinden gerçekleşmiştir. Bireysel hayatlarımızdaki durumlar dışında daha çok metin odaklı olduk. Bu süreçten sonra sadece metinler değil, önemli isimler ve fikir adamlarımızın rehberliği, öncülüğü ve katkılarıyla devam etmeyi umut ediyoruz.

 

Dergimizin yeni sayısında Doç.Dr. Fatih M. Şeker ile kapsamlı bir ko-nuşma yaptık. Tefekkür tarihimizi hakkıyla ele alan, fikren durduğu yeri önemsediğim Doç. Dr. Şeker’in her cümlesinin altını çizmek gerekiyor. Murat Erol birbiriyle bağlantılı yazılarını bu defa mekan üzerine yazarak sürdürüyor. Yasin Ramazan İslami düşüncenin evrelerini akıcı bir üslup-la ele alıyor. Sait Mermer ise İslam düşüncesinin tarih yapıcı rolünü an-lama ve anlatma çabasına devam ediyor. Ekrem Özdemir hürriyet kav-ramı ve irade hürriyeti probleminin İslâm düşünce tarihindeki seyrini kelâm ilminin literatüründen istifade ederek inceliyor. Orhan Gazi Gök-çe, Garaudy’nin entegrizm kavramına önemli bir eleştiri getiriyor yazı-sında. Özgür Taburoğlu ise, Tanpınar üzerinden Müslümanlardaki renk yaklaşımını konu ediniyor. Necmettin Evci ise hakikate yaklaşımlar üze-rine kuruyor yazısını. Kenan Arpacıoğlu Cemil Meriç metinleri üzerinden Türk modernleşmesini ele alıyor. İlk yazısı yayımlanan genç arkadaşı-mız Hayati Özgür, Osmanlı’nın kapitalistleşmemesini ve bir burjuva sını-fı çıkarmamasını konu ediniyor. Mustafa Çakıroğlu, kendi özel yoğun-laşması olan “basit yaşam” konusunu anlatıyor. Fırat Kargıoğlu ise, Hamlet üzerinden siyasal bir analiz yaparak, totaliterlik kavramına eğiliyor.

Yeni sayılarda buluşmak üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021. All Rights Reserved.